Brak pomysłu na wakacje? Wybierz Trójmiasto!

Gdańska starówka

Bardzo często można spotkać się z wątpliwościami na temat kierunku, jaki warto obrać podczas wakacji. Polacy myślą o wyjazdach zagranicznych, często nie doceniając tego, co mają u siebie. A pomysłów może być naprawdę wiele. Jednym z nich jest Trójmiasto!

Wielka aglomeracja północnej Polski kusi przyjezdnych wieloma atrakcjami. Warto wiedzieć, że w Trójmieście można zrobić naprawdę sporo ciekawych rzeczy. I nie ma tu mowy wyłącznie o leżeniu na plaży czy zwiedzaniu. Dziś przedstawimy Wam krótki poradnik mówiący o tym, w jaki sposób odnaleźć się na wakacjach w Trójmieście. Co warto, a czego nie warto? I przede wszystkim – jak to wszystko uporządkować?

Zarezerwuj hotel

Z doświadczenia wielu można powiedzieć, że najlepiej byłoby zarezerwować hotel w dobrej lokalizacji, która będzie świetnie skomunikowana transportem publicznym z resztą ciekawych miejsc w Trójmieście. Najlepiej więc zrobić to gdzieś w centrum. Idealnym pomysłem może być tutaj wybranie hotelu w Gdańsku – w centrum, blisko starówki. Nie dość, że będziemy mogli z każdej chwili skorzystać z infrastruktury dużego miasta, to jeszcze nie ominą nas najważniejsze wydarzenia Jarmarku Dominikańskiego, który ma miejsce w wakacje na starówce.

Ustal listę atrakcji

plażaJak wiadomo – wyjazdy wakacyjne to przede wszystkim wypoczynek, relaks i świetna zabawa. Abyś więc nie nudził się podczas wyjazdu, musisz wszystko dokładnie zaplanować, znajdując miejsce zarówno na leniuchowanie na plaży, zwiedzanie muzeów i zabytkowych uliczek, korzystanie z atrakcji Trójmiasta, zabawę w klubie czy piwo w jednym z klimatycznych barów. Warto również przejrzeć kalendarze imprez dostępne w Internecie, w których zawarte są najważniejsze wydarzenia zbliżających się tygodni oraz miesięcy.

Zadbaj o transport i poruszanie się po mieście

Jeśli posiadasz samochód – jesteś w całkiem korzystnej sytuacji. Będziesz wówczas martwił się wyłącznie o znalezienie parkingu. Dziś jednak bardzo łatwo to zrobić, hotele bowiem często oferują własne parkingi dla swoich Gości. Jeśli jednak chcesz dotrzeć do Trójmiasta pociągiem, musisz pamiętać, by na miejscu również zadbać o środek transportu. Świetne mogą tu być elementy miejskiej infrastruktury transportu ulicznego – autobusy, tramwaje, Szybka Kolej Miejska. Można również pokusić się o wypożyczenie roweru czy samochodu.