Dlaczego warto zainwestować w rower biegowy?

Dzieci dorastają bardzo szybko i nim się obejrzymy nasz maluch już marzy o rowerku. Na co zwrócić uwagę wybierając rower dla dziecka? Czy warto rozpocząć od roweru biegowego czy może od razu kupić na czterech kółkach?

Nim się obejrzymy maty edukacyjne przestają wystarczać naszym dzieciom. Nasz dwulatek już chce jeździć na rowerku. A rodzice zastanawiają się, czy zacząć od roweru biegowego?

Jak dobrać rower biegowy dla dziecka?
Od kilku ładnych lat biegówki weszły szturmem na nasz rynek i pokochały je zarówno dzieci, jak i rodzice. W parkach widzimy dzieci, które pędzą na swoich biegówkach i rodziców, którzy usiłują je dogonić. Prędkości, które maluszki potrafią rozwijać na rowerach biegowych naprawdę potrafią zaskakiwać. Dlaczego tak się dzieje?

Najważniejszy jest rozmiar rowerku biegowego. Wybierając wielkość rowerka dla naszego malucha musimy zwrócić uwagę na odległość siodełka od podłoża. Dziecko, żeby swobodnie jeździć na biegówce musi mocno siedzieć na siodełku, nóżki w kolanach muszą być delikatnie ugięte, a stopa musi dotykać cała powierzchnią podłoża.

Więcej szukaj na https://dwamichaly.pl/pol_m_Rowerki-i-pojazdy_Rowerki-biegowe-448.html

Kupowanie większego rowerka „na zapas” to tylko utrudnianie dziecku nauki. Rowerek biegowy musi być idealnie dobrany wtedy dziecko będzie czuło się pewnie i szybko opanuje sztukę jazdy na biegówce.

Drewniany czy metalowy?
Rowerki biegowe i te drewniane i metalowe mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Zaletą rowerków drewnianych jest przeważnie ich niższa waga. Niestety mają dużo mniejsze możliwości regulacji siodełka. Wybór między metalowym a drewnianym rowerkiem jest często podyktowany estetyką. I tu trzeba przyznać, że rowerki biegowe drewniane wyglądają pięknie.

Opony pompowane czy piankowe?
Opony piankowe są lżejsze, tańsze i nie da się ich przebić. Mają jednak mniejszą przyczepność niż opony pompowane. Opony pompowane są idealne dla starszych dzieci, które etap spokojnej, wolnej jazdy mają już za sobą.

Nie wszystkie dzieci z entuzjazmem podejdą do tej formy aktywności. Na szczęście artykuły dziecięce, a w tym również rowerki biegowe są teraz w bardzo wielu kolorach, co na pewno pomoże w wyborze rowerku, który spodoba się dziecku. Rowerek, który się podoba oraz rodzice, którzy pokarzą jak fajną zabawą jest jazda na rowerze to idealny przepis na wychowanie dziecka, które pokocha tą formę ruchu.