Interesujące premiery gier w 2017 roku

Rok 2017 niedawno się rozpoczął, pora więc pomyśleć w jakie tytuły będziemy grali w najbliższych 12 miesiącach. Poniżej dwie gry, na których premierę czekam z niecierpliwością. Zapraszam do lektury.

Nie wiem czy jest wśród was wielu zwolenników klasycznych cRPg z izometrycznym rzutem na świat i postaci bohaterów, ja jednak do nich należę. Tytuły takie jak „Baldur’s Gate” czy „Planescape: Torment” do dziś wzbudzają u mnie miłe wspomnienia. Jedną z wyczekiwanych przeze mnie premier 2017 roku jest właśnie kolejna część wspomnianego „Planescape: Torment” o roboczym tytule „Torment: Tides of Numenera”. Środki na produkcję tej gry zostały w rekordowo szybkim czasie zebrane na Kickstarterze w marcu 2013 roku (4 mln USD w ciągu pierwszy 6 godzin). Premiera miała się odbyć w grudniu 2014, ale została przełożona na luty 2017. Czego więc możemy się spodziewać po spadkobiercy produkcji Black Isle Studios? Na pewno charakterystycznego dla tego tytułu rzutu izometrycznego na świat przedstawiony, bogatej fabuły obfitującej w zaskakujące zwroty akcji oraz rozwiniętych postaci bohaterów. Na pewno możemy też liczyć na bardzo rozbudowane i rozległe uniwersum gry, masę interesujących npc oraz długą rozgrywkę – co nie jest zbyt powszechną opcją w wydawanych ostatnio tytułach. Rozbudowany system narracji i dialogów ma umożliwić bohaterowi wybrnięcie z niemal każdej „kłopotliwej” sytuacji bez rozlewu krwi. Premiera „Torment: Tides of Numenera” planowana jest na 28 lutego 2017 roku. Gra ukaże się na PC, PS4 oraz Xbox One.

Kolejnym tytułem wartym uwagi, jest „Halo Wars 2„. Klasyczny rts, który również jest kontynuacją hitu z przed lat – wydanego w 2009 roku „Halo Wars”. Tak jak w pierwowzorze do wyboru mamy dwie frakcje – ziemian, reprezentowanych przez United Nations Space Command oraz rasę obcych – The Banished, zastępujących Covenant z pierwszej części serii. Kampania w trybie single player ma składać się z 13 misji, a tryb multiplayer ma umożliwić rozgrywkę online równocześnie 6 osobom na jednej mapie. Dla wielu graczy dostępne są oczywiście różne typy rozgrywki takie jak znajomy „deathmatch” czy tryby koncentrujące się wokół zdobycia bazy przeciwnika (Stronghold) lub konkretnego miejsca na mapie (Domination). Premiera „Halo Wars 2” zapowiedziana jest na 21 lutego 2017. Obsługiwane platformy to PC i Xbox One.

W tym roku czeka nas jeszcze wiele ciekawych premier, o których z pewnością napiszę w kolejnych postach. Do usłyszenia niebawem.