Kąpiele niemowlaka – czego potrzebujemy?

Kiedy przychodzi czas na to, aby rodzice zaczęli sami kąpać swoje niemowlę, pojawiają się liczne pytania o to, co dokładnie potrzebne jest podczas takiego przedsięwzięcia. Jak powszechnie wiadomo, opieka nad noworodkami nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego na każdą ewentualność trzeba być odpowiednio przygotowanym. Oto lista akcesoriów i produktów, które koniecznie muszą znaleźć się w każdej łazience niemowlaka.

  • Grunt to wanienka

Rodzajów wanienek dla maluchów jest wiele i każda może mieć w sobie coś specjalnego. Przy wyborze wanienki należy przede wszystkim kierować się praktycznością i bezpieczeństwem dziecka. Musi być ona wygodna, nieduża i niezbyt głęboka. Warto zastanowić się nad zakupem wanienki ze stelażem. Typ ten stał się ostatnio popularny podobnie jak typ wanienki dmuchanej, która dobrze nadaje się do małych mieszkań, gdzie każdy metr kwadratowy się liczy.

  • Ręczniki

Najlepiej dwa – jeden do główki, drugi do ciała. Ważne jest, aby ręczniki te były zawsze czyste i suche. Warto wybierać same miękkie i miłe w dotyku materiały, które nie podrażnią skóry dziecka podczas wycierania. Lepiej unikać poliestrów, które mogą okazać się uczulające.

  • Termometr

Choć nie w każdej łazience taki się znajduje, na pewno jest to gadżet bardzo przydatny. Można nim bowiem kontrolować temperaturę wody, w jakiej wykąpiemy szkraba. Musi mieć ona optymalną temperaturę, która wynosi 37°C. Zbyt ciepła woda podrażni skórę dziecka, natomiast w za zimnej dzidziuś może się przeziębić.

  • Mydło, ewentualnie płyn

Nareszcie przyszedł czas na mycie. W tym celu najlepiej wybierać hipoalergiczne mydła antybakteryjne, które nie wywołają żadnych reakcji alergicznych ze skórą dziecka, a poza tym pozbędą się wszelkich zarazków, które zbierają się na skórze przez cały dzień. Należy pamiętać, żeby kupować preparaty do mycia jedynie sprawdzonych marek.

  • Szczotki i szczoteczki

Przydatną rzeczą w łazience każdego malucha jest szczotka do włosów. Powinna ona być wykonana z miękkiego włosia, które będzie miało delikatny kontakt z główką dziecka. Poza nią obligatoryjne jest posiadanie szczoteczki do zębów lub dziąseł (w zależności na jakim etapie rozwoju jest niemowlak). Najlepiej zaopatrzyć się w szczoteczkę zakładaną na palec – pozwoli nam to na łatwiejsze umycie jamy ustnej dziecka.

  • Inne artykuły i produkty

Poza podstawowym wyposażeniem łazienki maluszka istnieje wiele innych produktów, które na pewno mogą okazać się przydatne podczas higieny dziecka. Mowa tu w szczególności o pieluchach tetrowych (które można dość praktycznie wykorzystać jako matę antypoślizgową w wanience), patyczkach do uszu z grubszymi niż zazwyczaj końcówkami, płatkach kosmetycznych czy soli fizjologicznej.

Wszystkie te rzeczy możesz kupić w sklepie https://heyandplay.pl/category/dla-niemowlat