Marynarki nie tylko w stylizacjach do pracy

Marynarki bardzo często są kojarzone z biurową stylizacją i nudnymi, tradycyjnymi krojami. Są dobrym zastępstwem dla kurtek w cieplejsze dni. Oprócz typowo biurowych stylizacji potrafią ciekawie dopełnić sukienki oraz pasują nawet do spodni. Czego można się spodziewać w nadchodzącym sezonie?

Większe i niekoniecznie dopasowane

Nadal będzie panować moda na oversize. Na tegorocznych wybiegach dominowały marynarki, które wyglądem przypominały te wyciągnięte z męskich szaf. Spodziewać się można więc luźniejszych wersji dobrze znanych, dopasowanych marynarek. Dominować będą marynarki w stylu sportowym, typu boyfriend, z długimi klapami oraz bez zapięcia.

Podkreślone ramiona

Moda często powraca i także tym razem mamy do czynienia z odniesieniami prosto z lat 80-tych. Kolejnym ważnym trendem wśród marynarek i żakietów są podkreślone, bufiaste ramiona. To właśnie na nie stawia się nacisk w nadchodzącym sezonie. Mają być silnym akcentem podkreślającym sylwetkę.

Asymetria

Czy to narzutki, czy płaszcze, żakiety lub marynarki… w świecie mody od jakiegoś czasu zapanowała asymetria. Niebanalne kształty i długości mają przykuwać uwagę. Tego typu marynarki z pewnością zwrócą uwagę, a także będą ciekawą odmianą od tradycyjnych marynarek, które głównie charakteryzują się prostotą oraz symetrią. Zaburzenie równowagi pozwoli na ciekawe stylizacje z sukienkami, czy spódnicami. Będą dobrze prezentować się zarówno na co dzień w biurze, jak i na wiosennym spacerze.

Kolor

Tematem przewodnim jest kolor. Po długiej zimie czas tchnąć trochę życia i dodać, że wiosenne stylizacje będą prezentowały pełną gamę kolorów. Marynarki są głównie klasyczne – czarne lub jasne. W tym sezonie kładzie się nacisk na coś bardziej kolorowego. Odcienie pomarańczy, paski, welur, beż, czy pudrowy róż będą wśród kolorów najmodniejszych modeli tego sezonu. Oczywiście czerń i granat jako klasyka dalej będzie często widziana w biurach oraz na ulicach!

Czas porzucić kurtki oraz płaszcze i ubrać coś lżejszego. Marynarki są najlepszą alternatywą i wcale nie muszą kojarzyć się tylko z biurem, czy pracą!