Pyrkon – dlaczego warto się wybrać na najbardziej fantastyczne wydarzenie w Poznaniu?

Cztery osoby przebrane za postacie z anime

Pyrkon to największy konwent w Polsce, który od początku swojego istnienia przyciąga do Poznania tysiące miłośników fantastyki. Wydarzenie daje doskonałą szansę bliższego zapoznania się nie tylko z uwielbianą klasyką gatunku, ale też z nie mniej popularnymi i cenionymi nowościami. Poniżej podpowiadamy dlaczego jeden z wiosennych weekendów warto spędzić w Stolicy Wielkopolski na Pyrkonie, świetnie się przy tym bawiąc!

Uwolnisz swojego wewnętrznego nerda i poznasz bratnie dusze

Kobieta przebrana za postać z filmu MaleficentPoznański Pyrkon to niepowtarzalna okazja ku temu, by bez żadnych skrupułów podzielić się swoją fantastyczną pasją z innymi nerdami. Uwielbiasz bitwy na miecze świetlne, ale nie masz z kim wdać się w bój? Akceptując każde wyzwanie rzucone przez innego śmiałka na konwencie, mógłbyś otworzyć swój własny sklep z rękawicami!

Pyrkon to miejsce, w którym nikt nie będzie na Ciebie krzywo patrzył, gdy przyjdziesz przebrany za skolopendromorfa lub Księżniczkę Leię. Kto wie, może znajdziesz tam swojego Hana Solo? Masz też spore szanse na poznanie innych nerdów już podczas samej podróży, np. pociągiem – miłośników fantasy wcale nie jest trudno rozpoznać. Po godzinach programowych, będziesz mógl zintegrować się z innymi uczestnikami w karczmie czy gospodzie.

Zgłębisz tajemnice fantastyki

Pyrkon to nie tylko szansa na poznanie najnowszej twórczości i nowopowstających fandomów, ale też na pogłębienie swojej wiedzy w zakresie tych, których fanem jesteś od dawna. Liczne wykłady wygłaszane przez branżowe autorytety, podczas których Twoje ulubione dzieła zostają rozłożone na czynniki pierwsze, to na poznańskim konwencie chleb powszedni.

Spotkasz swoich idoli

Chyba każdy marzy o posiadaniu egzemplarza książki ze specjalną dedykacją autora, czy zapytaniu go o szczegóły jego twórczości. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów, każdego roku organizatorzy konwentu zapraszają kilkanaście autorów fantastyki – zarówno polskich, jak i zagranicznych. I tak na przykład tegoroczna edycja Pyrkonu gościła między innymi Maję Lidię Kossakowską, Jarosława Grzędowicza, czy Grahama Mastertona.

Po prostu będziesz się świetnie bawić

Oprócz powyższych, doskonałym powodem, by wybrać się do Poznania mogą być organizowane na konwencie specjalne bloki programowe, które ułatwią znalezienie tego, czego szukasz. Są to między innymi:

  • Blok gier bez prądu,
  • Blok gier elektronicznych,
  • Blok filmowo-serialowy,
  • Blok literacki,
  • Blok naukowy,
  • Blok komiksowy.

Kostki i pionki do gry postawione na planszy

Na Pyrkonie znajdziesz także całą masę wystawców, którzy przybliżą Ci swoją pasję lub zaoferują kupno fantastycznych gadżetów w niezłej cenie.

Podsumowanie

Pyrkon to prawdziwa gratka dla każdego fana fantasy. Program jest naprawdę interesujący i różnorodny, dlatego warto spędzić na konwencie cały weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie zatrzymać się podczas tych kilku dni, warto wcześniej rozejrzeć się za tanimi noclegami w Poznaniu (http://apartamenty.poznan.pl).