Rodzaje hulajnóg dla 6-latka

Jednym z przedmiotów zdolnym sprawić wiele radości dzieciakom jest hulajnoga. Prowadzenie jej jest nie tylko generatorem wielkich emocji. Posiada również korzystny wpływ na fizyczność i psychikę dziecka. Jaki zatem będzie najlepszy wybór w przypadku 6-letniego malucha?

Podstawy wyboru

Hulajnoga potrafi w niesamowity sposób rozwinąć dziecięcą koordynację i postawę do utrzymywania równowagi. Prócz tego wpływa pozytywnie na kondycję, co jest nieocenione w przypadku zachowania optymalnej wagi. Warto przy tym wspomnieć, że modele dla młodszych nie różnią się znacząco od tych przeznaczonych dla starszych wiekiem. Wynikają one głównie z dopasowania do mniejszych rozmiarów dzieci. Istnieją jednak wyjątki, w których maluch charakteryzuje się bardziej rozwiniętą postawą. Dlatego warto wybrać hulajnogę, która ma możliwość dostosowania wysokości rączki.  Ważne jest również, aby posiadała ona odblaski oraz dostatecznie dużo miejsca, aby postawić na niej nogi.

Model trójkołowy

Taka hulajnoga będzie najlepszym wyborem dla najmłodszych, mających trudności z utrzymywaniem równowagi, gdyż zapewnia odpowiednią stabilność. Ułatwione jest również sterowanie, ponieważ odbywa się ono za pomocą przechylenia rączki lub nacisku stopą na podest.

Model składany

Jeśli dziecko jest fanem jazdy po mieście, rozsądnym wyborem będzie model składany. Łączy on bowiem w sobie lekkość, prostotę w obsłudze oraz mobilność – dzięki prostemu montażowi.

Model sportowy

Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest kierownica, za pomocą której można swobodnie skręcać. Ten model posiada ponadto mocne zawieszenie oraz konstrukcję, zapewniając przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa. Warto też wspomnieć o podnóżku utrudniającym poślizg oraz umieszczonym z tyłu hamulcu. Model sportowy to idealny wybór dla młodocianych miłośników adrenaliny.

Model 4-kołowy

Ten model może wzbudzić zdziwienie, ponieważ jest to niejako połączenie wyczynowej deski z drążkiem. Dzięki solidnej platformie oraz kołom o dużych rozmiarach zapewnie bezpieczeństwo podczas jazdy, a szeroka kierownica dodatkowo ułatwia prowadzenie.

Model z diodami

Chcąc zapewnić swojemu dziecku ciekawe wrażenia wizualne z jazdy, to wybór powinien paść na hulajnogę z diodowymi kołami. Uruchamiane są w trakcie jazdy, a jednocześnie nie potrzebują one do działania żadnych baterii. Wszystko z powodu wykorzystania energii magnetycznej.

Podsumowanie

Decydując się na odpowiedni model hulajnogi dla dziecka, trzeba mieć na uwadze, że mimo radosnego charakteru niekoniecznie można go nazwać zabawką. Dlatego najważniejsze jest to, aby był bezpieczny i stabilny w trakcie jazdy.